Take a fresh look at your lifestyle.

Prishtina e huazon mbrojtësin e talentuar te skuadra e Ligës së Parë – Lajmet e funditPrishtina e huazon mbrojtësin e talentuar te skuadra e Ligës së Parë


Sport
January 24, 2023 – 23:18

Lajmet e fundit nga Sporti

Prishtina dhe Fushë Kosova kanë arritur marrëveshje për huazimin e mbrojtësit, Ardit Ajdini.


Lajmi u konfirmua nga klubi Fushë Kosova nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.


Ajdini që është produkt i KF 2Korrrikut, ka qenë pjesë i Kosovës U17, U19 dhe U21

Postimi i plotë:


Mirësevjen Ardi Ajdini!


KF Fushe Kosova dhe FC Prishtina kanë arritur marrëveshje per huazimim e qendër mbrojtesit Ajdini. 


20-vjeçari ne edicionin (2020/21) ka luajtur edhe tek Besa e Pejës në Superligën e Kosovës teksa është paraqitur në 30 ndeshje, dhe ka realizuar një gol. 


Ajdini që është produkt i KF 2 Korrikut ka qenë pjesë e Kosovës U-17, U-19 dhe U-21. 


Ardit i urojm mirëseardhje në familjen bardh e kalter. /Zeri.infoImage

Comments are closed.