Take a fresh look at your lifestyle.

Publikohen konkluzionet e KE-së, s’përmendet askund liberalizimi i vizave për Kosovën – Lajmet e funditPublikohen konkluzionet e KE-së, s’përmendet askund liberalizimi i vizave për Kosovën
Zëdhënësi i Presidentit të Këshillit Evropian, Barend Leyts ka publikuar konkluzionet përfundimtare për Ballkanin Perëndimor.


Ajo çka vihet re është se askund në konkluzion nuk përmendet liberalizimi i vizave për Kosovës, raporton Zeri.info.


Aty theksohet normalizimi i marrëdhënieve në mes Serbisë dhe Kosovës.


Gjithashtu në këto konluzione thuhet se edhe Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut duhet të gjejnë një zgjidhje të shpejtë rreth çështjeve të fundit të mbetura në mënyrë që negociatat e anëtarësimit të mund të hapen pa vonesë. /Zëri
Conclusions on membership applications of #Ukraine, the Republic of #Moldova and #Georgia approved at #EUCO pic.twitter.com/miUKfBzSa4


— Barend Leyts (@BarendLeyts) June 23, 2022

Comments are closed.