Take a fresh look at your lifestyle.

Ramos: Të kem Messin si shok ekipi është privilegj për mua – Lajmet e funditRamos: Të kem Messin si shok ekipi është privilegj për mua


Sport
August 03, 2022 – 14:47

Lajmet e fundit nga Sporti

Mbrojtësi, Sergio Ramos nuk ka ngurruar të tregojë admirimin e tij për Lionel Messin.


Ramos kishte plot lëvdata për yllin argjentinas, me të cilin ndanë dhomën e zhveshjes në PSG që nga viti i kaluar.


Të dy futbollistët lanë pas vitet me sherre të shkaktuara nga rivaliteti i ashpër mes Barçës dhe Real Madridit.


Pak kush do ta kishte imagjinuar disa vjet më parë që Leo Messi dhe Sergio Ramos, respektivisht dy nga kapitenët e Barçës dhe Madridit, në një nga periudhat më intensive të rivalitetit mes dy klubeve, do të vinin një ditë për të ndarë dhomën e zhveshjes.


Në një intervistë dhënë për “ESPN” pas fitores së PSG-së ndaj Nantes (4-0) në Superkupën e Francës, ish-kapiteni i Real Madridit nuk ka ngurruar të tregojë admirimin e tij për legjendën e Blaugranas.


“Të kem Messin shok skuadre është privilegj për mua, nuk kam nevojë ta përgëzoj, ai e uron veten për lojën që bën. Të gjithë e dinë se kush është. Shpresoj të vazhdojë kështu”, është përgjigjur mbrojtësi i Camas kur është pyetur për


argjentinasin. /Zeri.info


Comments are closed.