Take a fresh look at your lifestyle.

Sefer Seferi shpallet kampion bote në boks në kategorinë UBO

Boksieri shqiptar Sefer Seferi është shpallur kampion i botës në boks në peshën e kryqëzuar UBO, pasi mposhti rivalin nga Republika e Çekisë, Roman Kracik.

Seferi e filloi furishëm luftën dhe triumfoi me nokaut në raundin e tretë, derisa kjo ishtë lufta e tij e parë që nga viti 2020, përcjellë KosovaPress

Për këtë sukses të madh seferi ka falenderuar familjen dhe fansat e tij për mbështetjen e dhënë.

“Përshëndetje miq, faleminderit shumë për të gjithë mbështetjen tuaj natën e kaluar. Pa fansat dhe familjen, asgjë nuk ia vlen të luftosh”, ka shkruar Seferi në profilin e tij në “Facebook”.

Ja video e triumfit të Seferit:

Comments are closed.