Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Tag

nëntor

Ngjarjet e datës 28 nëntor

Aktivitetet e Qeverisë së Kosovës me rastin e me rastin e 28 Nëntorit- Ditës së Flamurit: Homazhe te busti i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. (Ora 09:00) Homazhe te varrezat e familjes Jashari. (Prekaz, ora…

Ngjarjet e datës 26 nëntor

UN Women dhe Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës organizojnë fillimin e fushatës “16 Ditët e Aktivizmit kundër Dhunës me Bazë Gjinore”, ku merr pjesë edhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. (Aeroporti i Prishtinës, ora 11:00)…

Ngjarjet e datës 25 nëntor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci vizitojnë shkollën fillore “Faik Konica” në Prishtinë. (Ora 8:30) Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e…

Ngjarjet e datës 20 nëntor

Mbahet takimi i Komitetit Ndërministror për të Drejtat e Fëmijëve – me rastin e Ditës  Botërore për të Drejtat e Fëmijëve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 10:00) Save the Children Kosova dhe Respect Our Rights organizojnë…

Ngjarjet e datës 18 nëntor

Drejtoresha e misionit të USAID-it, Zeinah Salahi, e shoqëruar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) Arbërie Nagavci, do të flasë në ngjarjen nismëtare të Këshillave Sektorial për Fuqi Punëtore. (Hoteli…

​Ngjarjet e datës 15 nëntor

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, pret në takim një delegacion të Komisionit të Partneritetit për Demokraci (House Democracy Partnership-HDP) të Kongresit të SHBA-ve. (Kabineti i Kryetarit, ora 09:20) Ministrja e Arsimit, Shkencës,…

Ngjarjet e datës 14 nëntor

Komisioni për të Drejtat e Njeriut takohet me përfaqësuesit e Sindikatës së punëtorëve në  Autoritetin e Aviacionit Civil. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00) Komisioni për Arsim mban dëgjim publik lidhur me Projektligjin pёr…

Ngjarjet e datës 10 nëntor

Dita e tretë e konferencës “Java e Regjistrimit të Popullsisë 2023”, organizuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), me mbështetjen e UNFPA-së. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 09:30) Kuvendi mban seancën e radhës në rend dite 20…

​Ngjarjet e datës 9 nëntor

Mbahet dita e dytë e konferencës “Java e Regjistrimit të Popullsisë 2023”, organizuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK). (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 09:30) Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes diskuton…