Take a fresh look at your lifestyle.

Takohen Lajçaku e Osmani në New York, flasin për dialogun Kosovë – Serbi – Lajmet e funditTakohen Lajçaku e Osmani në New York, flasin për dialogun Kosovë – Serbi
Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar sot me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani në New York.


Lajçaku ka njoftuar se me Osmanin kanë folur për dialogunë mes Kosovës dhe Serbisë dhe nevojën për zgjidhje konkrete, transmeton Zeri.info.


“Në Nju Jork u takova me Presidenten e Kosovës Vjosa Osmani . Ne vazhduam diskutimin tonë për rrugën përpara në Dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe nevojën për zgjidhje konkrete”, thka shkruar Lajçaku në Twitter. /ZëriIn New York, I met with President @VjosaOsmaniPRKS. We continued our discussion about the way forward in the Dialogue on normalisation of relations with Serbia and the need for concrete solutions. pic.twitter.com/jFWvyFxqJK


— Miroslav Lajëák (@MiroslavLajcak) September 22, 2022

Comments are closed.