Take a fresh look at your lifestyle.

Vjen reagimi i Shaqirit pas fitores së Zvicrës ndaj Spanjës – Lajmet e funditVjen reagimi i Shaqirit pas fitores së Zvicrës ndaj Spanjës


Sport
September 25, 2022 – 13:07

Lajmet e Fundit nga Sporti

Zvicra ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Spanjës me rezultat 1:2 në Ligën e Kombeve.


Akanji dhe Embolo shënuan për helvetikët, kurse Alba për spanjollët.


Pas kësaj fitoreje, ka ardhur edhe reagimi nga futbollisti me origjinë kosovare, Xherdan Shaqiri.


“Fitore e madhe dhe performancë ekipore në Spanjë. Vazhdojmë”, shkroi Shaqiri.


Kjo fitore i dërgon ata në vendin e tretë me gjashtë pikë, dy më pak se Spanja që është në pozitën e dytë në tabelë.Comments are closed.