Take a fresh look at your lifestyle.

Chelsea i bashkohet Man Unitedit në garën për Thuramin – Lajmet e funditChelsea i bashkohet Man Unitedit në garën për Thuramin


Sport
January 06, 2023 – 14:54

Lajmet e fundit nga Sporti

Chelsea thuhet se i është bashkuar Manchester Unitedit në garën për sulmuesin e Borussia Monchengladbachut, Marcus Thuram.


25-vjeçari francez, i cili është djali i fituesit të Kupës së Botës 1998, Lilian Thuram, ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij në Gjermani dhe do të bëhet lojtar i lirë në verë.


Një sfidë e re mund të ndërmerret përpara kësaj, megjithatë, me “FootMercato” që raporton se Chelsea po eksploron opsionin e vendosjes së një marrëveshjeje gjatë afatit kalimtar të janarit.


Ai mund të jetë i disponueshëm për një tarifë prej vetëm 15 milionë eurove.


“Blutë” do të përballen me shumë konkurrencë për Thuramin, me Manchester Unitedin një nga disa pretendues të tjerë nga e gjithë Evropa, dhe mbetet për t’u parë nëse sulmuesi me vlerësim të lartë – i cili ra në sy në finalet e Kupës së Botës 2022 në Katari – do të pajtohet për një ndryshim në mes të sezonit.


Thurami regjistroi 13 gola dhe katër asistime për Monchengladbachun këtë sezon. /Zeri.info


Comments are closed.