Take a fresh look at your lifestyle.

“Erdoganit i ka kërsitë shkrepsa në xhep”, Mozik tallet me sulmin në Stamboll – Lajmet e fundit“Erdoganit i ka kërsitë shkrepsa në xhep”, Mozik tallet me sulmin në Stamboll
Reperi kosovar, Mozzik është tallur me sulmin e fundit që ka ndodhur në Stamboll. Ky sulm me makinë bombë, vjen pas atij të dy ditëve më parë, kur një grua hodhi bombë në sheshin Taksim.


Në lajmin e publikuar për shpërthimin në Turqi, Mozzik la një koment ku shkruhej: “Eroganit i ka kërsitë shkrepsa në xhep”.Image

Ky shpërthim i automjeteve raportohet të ketë ndodhur në lagjen Fatih të Stambollit. Ndërsa, deri më tani nuk ka të dhëna për viktima.Another terrorist attack reported in Turkey, car bomb… #Turkey #Terroristattack pic.twitter.com/pNKBXfcq4W


— LWNC (@LWNChannel) November 15, 2022

Kujtojmë se për sulmin terrorit të datës 13 nëntor, policia turke arrestoi një grua, Ahlam Albashir, e dyshuar për vendosjen e bombës në rrugën Istiklal të Stambollit.


81 persona u plagosën dhe autoritetet e cilësuan shpërthimin si akt terrorist.Comments are closed.