Take a fresh look at your lifestyle.

Erëra të forta në Prizren, shkaktohen dëme materiale – Lajmet e funditErëra të forta në Prizren, shkaktohen dëme materiale
Mbrëmjen e së martës Prizrenin e kanë kapluar erëra të forta.


Televizionet lokale raportojnë për dëmtim të shtyllave elektrike në qytet dhe fshatra, derisa ka edhe ndërprerje të energjisë elektrike.


Disa qytetarë raportojnë për dëmtime të makinave si pasojë e sendeve të forta që ka bartur era.


Ndryshe Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtyre ditëve mund të ketë vërshime të lumenjve në disa qytete të Kosovës perëndimore dhe veriore.Comments are closed.