Take a fresh look at your lifestyle.

Harvey Elliott dëshiron të qëndrojë në Liverpool për pjesën tjetër të jetës së tij – Lajmet e funditHarvey Elliott dëshiron të qëndrojë në Liverpool për pjesën tjetër të jetës së tij


Sport
November 20, 2022 – 14:12

Lajmet e Fundit nga Sporti

Harvey Elliott ka thënë se dëshiron të qëndrojë në Liverpool për “pjesën tjetër të jetës” teksa po shijon një sezon yjor për “Reds”.


Për shkak të lëndimeve të anëtarëve kyç të ekipit të parë, Elliott e ka gjetur veten në formacionin fillestar në shumë raste për Liverpoolin këtë sezon.


19-vjeçari ka luajtur në 22 ndeshjet e Liverpoolit deri më tani këtë sezon, duke fituar çmimin e lojtarit të muajit për gusht dhe shtator, dhe tani ka folur për dëshirën e tij për të qëndruar në Anfield për pjesën tjetër të jetës së tij.


Kur u pyet për ëndrrat e tij në një intervistë me faqen zyrtare të Liverpoolit, Elliott tha: “Është të qëndroj këtu për pjesën tjetër të karrierës sime. Qoftë si lojtar, trajner, apo çfarëdo qoftë – një mentor. për më të rinjtë. Unë thjesht dua të jem në Liverpool për pjesën tjetër të jetës sime. Ndihem si në shtëpi tani e gjithë familja ime është zhvendosur me mua”.


“Të jesh në gjendje të vish dhe të shohësh Anfield, të kalosh me makinë çdo ditë, të shkosh në terrenin stërvitor dhe të jesh brenda dhe përreth këtyre lojtarëve të klasit botëror – dua të them, për mua, nuk ka vend më të mirë se këtu. Të qëndroj këtu për pjesën tjetër të karrierës sime është një gjë. Pastaj është të sigurohemi që të fitojmë ose të arrijmë sa më shumë gjëra që mundemi”.


“Ndihet si shtëpia ime e dytë”, shtoi Elliott për Anfield, stadiumin e Liverpoolit.


“Sa herë që vij këtu është gjithmonë një zhurmë nëse ishte një tifoz, apo si lojtar tani. Ajo bëhet gjithnjë e më e mirë sa herë që e shihni”. /Zeri.info


Comments are closed.