Take a fresh look at your lifestyle.

Interi i rikthehet fitores, mposht Veronën – Lajmet e funditInteri i rikthehet fitores, mposht Veronën


Sport
January 14, 2023 – 22:43

Lajmet e fundit nga Sporti

Interi ka marrë fitoren e radhës.


‘Nerazzurrët’ mposhtën 1:0 skuadrën e Veronës.


Pas barazimit me Monza xhiron e kaluar, Interi kanë gjetur rrugën drejt fitores.


Ata e nisën shumë mirë ndeshjen, duke shënuar shumë herët.


Në minutën e 3’ ishte Lautaro Martinez që shënoi dhe i dha epërsinë ekipit të tij.


Ndeshja më pas vijoi me raste nga vendasit, por pjesa e parë u mbyll 1:0 në favor të Interit.


Edhe në 45 minutat e dytë më të mirë ishin ‘zikaltërtit’.


Kurse, Verona nuk arritën të bëjnë asgjë.


Me këtë fitore Interi ndodhen në vendin e katërt, me 37 pikë.


Ndërsa Verona pozicionohen në vendin e 19, me nëntë pikë.


Comments are closed.