Take a fresh look at your lifestyle.

​Ngjarjet e datës 15 janar

Kryeparlamentari Konjufca, Presidentja Osmani, Kryeministri Kurti dhe Ambasadori Walker bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Reçak. (Ora 10:00)

Mbahet akademia përkujtimore me rastin e 24-vjetorit të Masakrës së Reçakut. (Shtëpia e Kulturës, Shtime, ora 11:00)

Në të gjitha qytetet dhe fshatrat ndizen qirinj për viktimat e gjenocidit në Kosovë. (Ora 19:30)

Prishtinë:
Sheshi “Skënderbeu” para Teatrit Kombëtar të Kosovës në Prishtinë

Gjakovë:
Para lapidarit “Shokët e Lirisë” në Gjakovë

Prizren:
Sheshi “Shadërvan” në Prizren

Ferizaj:
Sheshi para ndërtesës së Komunës në Ferizaj

Skenderaj:
Sheshi “Adem Jashari” në Skënderaj

Vushtrri:
Shkallët e Shtëpisë së kulturës “Hasan Prishtina” në Vushtrri.

Comments are closed.