Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Tag

Ngjarjet

Ngjarjet e datës 5 korrik

Mbahet takimi në mes të delegacionit amerikan të MCC-së dhe atij të Republikës së Kosovës në lidhje me programin Kompakt të MCC-së. (Ndërtesa e Qeverisë, Salla – P38, ora 09:00 – 11:30) Mbahet ceremonia e pranim/dorëzimit të…

Ngjarjet e datës 1 korrik

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri mban konferencë për media. (Para ndërtesës së Gjykatës Kushtetuese, ora 09:30) Kuvendi i Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)…

Ngjarjet e datës 30 qershor

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin për Produktet Biocide. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 09:30) Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe…

Ngjarjet e datës 29 qershor

Emisari i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak do t’ju drejtohet mediave. (Online në faqen e BE-së në Kosovë në Facebook dhe përmes platformës Zoom, ora 9:45) AGRO Media Center dhe Shoqata Nacionale e Mjedrës “Mjedra e Kosovës”, mban…

Ngjarjet e datës 28 qershor

Mbahet Panairi i Punës Gjakova 2022. (Palestra e Sporteve “Shani Nushi”, Gjakovë, ora 09:00-16:00) Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) prezanton raportin “Gjykimet Speciale”, i cili është rezultat i monitorimit të drejtpërdrejtë dhe…

Ngjarjet e datës 27 qershor

Mbahet eventi përmbyllës i projektit “Edukimi për të gjithë” në kuadër të organizatës “People In Need”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 09:30-12:00) Asociacioni i Psikiatërve të Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë,…

Ngjarjet e datës 24 qershor

Me rastin e Ditës Botërore të Mjedisit, Institucioni i Avokatit të Popullit dhe Zyra Kombëtare e Auditimit. organizojnë  tryezën e përbashkët “Ujërat, e drejtë e njeriut – mbikëqyrja dhe llogaridhënia”. (Hotel “Emerald”, Prishtinë,…

Ngjarjet e datës 23 qershor

Drejtoria komunale e Administratës në Prishtinë rihap Bashkësinë Lokale në Hajvali. Merr pjesë kryetari i Prishtinës Përparim Rama. (Ora 09:00) Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Komuna e Prishtinës…

Ngjarjet e datës 21 qershor

Komisioni për Buxhet shqyrton raportin me amendamente për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Kosovës për 2022. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 09:30) Komisioni për Mbikëqyrjen e…

Ngjarjet e datës 20 qershor

Agjenda e mbledhjes së tetë të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë: -10:45 Mbërritja e delegacionit të Qeverisë së Republikës së Shqipërisë (Hotel “Garden”, Prishtinë) -11:00 Mbërritja e Edi Rama, kryeministër i Republikës së…