Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Tag

janar

Ngjarjet e datës 27 janar

Mbahet dita e dytë e konferencës ndërkombëtare për siguri kibernetike “Cyber ZERO” (Klan Arena, Prishtinë, ora 9:00) Komuna e Rahovecit organizon homazhe për dëshmorët e kombit Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi.…

Ngjarjet e datës 26 janar

Mbahet konferenca ndërkombëtare për Siguri Kibernetike “Cyber ZERO”. Marrin pjesë Ambasadori amerikan, Jefrrey M.Hovenier, kryeministri , Albin Kurti, dhe Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama. (Klan Arena, ora 09:00) Instituti Riinvest…

Ngjarjet e datës 25 janar

Sindikata e Pavarur e Punëtorëve te KRM “Pastrimi” mban protestë paqësore. (Kompania “Pastrimi”, ora 09:00) Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, takohet me drejtorët e Komunës. (Shtëpia e Bardhë, ora 09:00). Komisioni për…

Ngjarjet e datës 23 janar

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të Shoqatës “HANDIKOS”. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 10:00) Mbahet mbledhja e…

Ngjarjet e datës 21 janar

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë bën homazhe te varri i Presidentit Historik, Ibrahim Rugova me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së tij. (Ora 09:30) Me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së presidentit historik të…

Ngjarjet e datës 20 janar

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit organizon hapjen solemne të “Garës së Kuzhinierëve”. (Klan Arena, Prishtinë, ora 09:30) Kryeministri Albin Kurti, pret në takim përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav…

Ngjarjet e datës 19 janar

Mbahet mbledhja e Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim. ( Kuvendi i Kosovës, ora 09:45) Kuvendi i Kosovës mbanë Seancë plenare. (Kuvendi Kosovës, ora 10:00) Shërbimi Korrektues i Kosovës në kuadër të…

Ngjarjet e datës 18 janar

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGjK-së, rr. “Luan Haradinaj”, ora 09:00) Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti mban mbledhje. ( Kuvendi i Kosovës , ora 09:30) Mbahet konferenca…

Ngjarjet e datës 17 janar

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton rekomandimet e dala nga shqyrtimi i raporteve të auditimit për MAShTI. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00) Mbahet Akademi nderimi e falënderimi në përvjetorin e vrasjes së Kadri Zekës,…

Ngjarjet e datës 16 janar

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 11:00) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon. (Kabineti i…