Take a fresh look at your lifestyle.

Ngjarjet e datës 23 janar

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të Shoqatës “HANDIKOS”. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. (Salla C 301, ora 11:00)

Lëvizja FOL mban diskutimin “FOL Hapur” me Komisioneren për Informim dhe Privatësi, Krenare Sogojeva – Dermaku. (Zyret e Lëvizjes FOL, rruga Andrea Gropa nr.35, Prishtinë, ora 11:00)

Fëmijët e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mbajnë protestë kundër deklaratave të kryeministrit Albin Kurti për politikanin e vrarë serb, Olivier Ivanoviq. (Sheshi “Skënderbeu”, nisja nga sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 12:00)

Comments are closed.