Take a fresh look at your lifestyle.

Ngjarjet e datës 21 janar

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë bën homazhe te varri i Presidentit Historik, Ibrahim Rugova me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së tij. (Ora 09:30)

Me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, për nder të kujtimit dhe trashëgimisë së tij, nën përkujdesjen e presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, organizohet ceremonia e vendosjes së kurorave. (Velani, Prishtinë, ora 10:00)

Mbahet ceremonia e zbulimit të pllakës përkujtimore e dëshmorit për mbrojtjen e trojeve të Shqipërisë Etnike, Isuf Islam Krasniqi. (Fshati Negroc, Drenas, ora 11:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës- dega Gjilan, organizon akademi përkujtimore me rastin e 17- vjetorit të ndarjes nga jeta të presidentit historik, Ibrahim Rugova, në nderim të jetës dhe veprës së tij. (Salla e Teatrit të Qytetit- Gjilan, ora 14:00)

Comments are closed.