Take a fresh look at your lifestyle.

Kryeministri Kurti në Austri, pritet me nderime shtetërore nga kancelari Nehammer – Lajmet e funditKryeministri Kurti në Austri, pritet me nderime shtetërore nga kancelari Nehammer
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore nga kancelari federal austriak, Karl Nehammer.


Pas takimit, i pari i Qeverisë së Kosovës dhe kancelari austriak do të mbajnë një konferencë për media në orën 13:30.


Kurti, gjatë vizitës në Vjenë, do të mbajë edhe një fjalim, i ftuar nga Instituti Austriak për Politikë Evropiane dhe të Sigurisë dhe Akademia Diplomatike e Vjenës.


Ai do ta flasë për “Kosovën, Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimin Evropian”.Comments are closed.