Take a fresh look at your lifestyle.

Ligji i Pagave, Tahiri: Terr informativ, manipulim dhe siç po duket edhe një mashtrim i radhës – Lajmet e funditLigji i Pagave, Tahiri: Terr informativ, manipulim dhe siç po duket edhe një mashtrim i radhës
Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka pyetur se “sa është rroga e një zyrtari të shtetit?” pasi në Kuvendin e Kosovës u votua në lexim të dytë Projektligji për Pagat në Sektorin Publik.


Tahiri thotë se Qeveria po manipulon. Ai e konsideroi projektligjin e sotëm si “një mashtrim i radhës”.


“E tash që kaloi Ligji i Pagave, a ka dikush në qeveri që mundet me na tregu sa është rroga e një zyrtari të shtetit? Terr informativ, manipulim dhe siç po duket edhe një mashtrim i rradhës”, shkroi Tahiri në Facebook.Comments are closed.