Take a fresh look at your lifestyle.

Lind foshnja e parë për vitin 2023, është vajzë – Lajmet e funditLind foshnja e parë për vitin 2023, është vajzë
Ekipa kujdestare e Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK e ka sjellë në jetë foshnjën e parë për vitin 2023.Nëna 25 vjeçe me iniciale E.R. nga Drenasi ka lindur foshnjën e saj femër me peshë 3250 gram dhe gjatësi 52cm raporton Gazeta Shneta.


Lindja është kryer spontanisht në ora 00:01 nga ekipa kujdestare.


Sipas ekipës kujdestare foshnja dhe nëna janë në gjendje të mirë shëndetësore.


Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK për çdo vit lindin afërsisht rreth 10 mijë foshnje.


Comments are closed.