Take a fresh look at your lifestyle.

Ministri i Jashtëm i Austrisë pas marrëveshjes: Lajm i mirë nga Brukseli – Lajmet e funditMinistri i Jashtëm i Austrisë pas marrëveshjes: Lajm i mirë nga Brukseli
Minsitri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg është shprehur i gëzuar për arritjen e marrëveshjes për targat në Bruksel.


Ai ka thënë se ky është një moment i mirë për të përfituar për progres të mëtutjeshëm.


“Lajm i mirë nga Brukseli! Kjo marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e rëndësishme për më shumë progres në dialogun Beograd-Prishtinë. Shumë falënderime për Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak për përpjekjet e tyre të vazhdueshme. Na duhet deeskalimi, jo konflikti”, ka shkruar ai.Good news from Brussels! This deal between #Kosovo & #Serbia is important to keep up the momentum for further progress in the #Belgrade-#Pristina Dialogue. Many thanks to @JosepBorrellF and @MiroslavLajcak for their continuous efforts. We need deescalation, not another conflict! https://t.co/feHb6skcx5


— Alexander Schallenberg (@a_schallenberg) November 23, 2022

Comments are closed.