Take a fresh look at your lifestyle.

Në cilat ndeshje të Arsenalit do t’i mungojë Jesusi? – Lajmet e funditNë cilat ndeshje të Arsenalit do t’i mungojë Jesusi?


Sport
December 04, 2022 – 13:10

Lajmet e fundit nga Sporti

Gabriel Jesus ka pësuar një lëndim në gju dhe nuk do të jetë në disponim për kombëtaren e Brazilit në Kupën e Botës.


Jesus ishte përballur me një problem në gju për disa javë në Arsenal para Kupës së Botës. Duket se bëmat e tij për Brazilin kundër Kamerunit e përkeqësuan çështjen dhe kjo do të thotë se ai pritet të humbasë rreth një muaj aksion.


Pot, në cilat ndeshje të Arsenalit do t’i mungojë Gabriel Jesusi?.


Jesus mund të humbasë deri në katër ndeshje me Arsenalin. Ai përfshin rikthimin e Premierligës dhe ndeshjen e raundit të tretë të Topçinjve në FA Cup.


Pritet që Jezusi të jetë jashtë fushës për rreth një muaj. Ai mund të kthehet në kohë për derbin e Londrës veriore të planifikuar të zhvillohet më 15 janar 2023. Nëse ai nuk është plotësisht i aftë për këtë, ai mund të kthehet një javë më vonë kundër Manchester Unitedit. /Zeri.info


Comments are closed.