Take a fresh look at your lifestyle.

Nora Gjakova mbetet pa medalje, përfundon e pesta në Masters – Lajmet e funditNora Gjakova mbetet pa medalje, përfundon e pesta në Masters


Sport
December 20, 2022 – 18:25

Lajmet e Fundit nga Sporti

Nora Gjakova është renditur e pesta në Mastersin e xhudos “Jerusalem 2022”.


Xhudistja kosovare pësoi humbje në luftën për medaljen e bronztë nga Mimi Huh e Koresë së Jugut.


Nora luftoi në kategorinë deri në 57 kilogramë.


Kampionia olimpike fitoi 648 pikë olimpike “Paris 2024”.


30-vjeçarja raundin e parë e kaloi pa luftë, teksa në të dytin e mposhti polaken, Julia Kowalczyk.


Në çerekfinale u mposht nga francezja, Sara Leonie Cysique, dhe garimin e vazhdoi përmes repesazhit, aty ku e mposhti britaniken, Lele Nairne.


Kujtojmë se medaljen e artë sot e fitoi Distria Krasniqi. /Gazeta Express/


Comments are closed.