Take a fresh look at your lifestyle.

Po shijoj një periudhë rilindjeje, thotë Shania Twain

Shania Twain mendon se ka zbuluar një “besim të ripërtërirë” vitet e fundit.

Këngëtarja 57-vjeçare aktualisht po përgatitet të publikojë albumin e saj të gjashtë në studio, “Queen of Me”, dhe Shania ka rrëfyer se ka një “besim të ripërtërirë” pasi gjeti sërish dashurinë me Frederic Thiebaud.

Autorja e hitit “That Don’t Impression Much”, e cila u martua me Frederic në vitin 2011, tha: “Është si një periudhë rilindjeje për mua. Për ta përjetuar atë ende si një artist i rëndësishëm, kjo është shpërblyese.

“Ndjej një besim të rinovuar. Nuk kam asgjë për të provuar më, dhe ndjej lirinë në këtë.”

Shania ka shitur më shumë se 100 milionë disqe gjatë karrierës së saj, por fillimisht ajo luftoi për t’u marrë seriozisht si artiste.

“Ishte shumë fyese të konsideroheshe një artiste e modeluar, se duhej një burrë ose një ekip për të më modeluar. Kam kafshuar shumë gjuhën time. Por kur je në industri që në moshë të re si grua, mëson vërtet se si ta lësh atë të rrokulliset nga shpina,” tha ajo për People.

Në vitin 2004, Shania u diagnostikua me sëmundjen Lyme, e cila dëmtoi nervat në kordat e saj vokale.

Por pasi iu nënshtrua terapisë fizike dhe operacionit në fyt të hapur, ajo ia doli t’i rikthehet me sukses regjistrimit.

Duke folur për të ardhmen e saj afatgjatë në industrinë e muzikës, Shania tha: “Mund të mos jem në gjendje të [këndoj] përgjithmonë, por tani po kënaqem këtu ku jam.”

Ndërkohë, Shania kohët e fundit pohoi se burrat dhe gratë duhet të mësojnë të punojnë në harmoni më shpesh.

“Çdo burrë që shoh duke kënduar “Burrë! Ndihem si grua!” po e bëj me shpirt të mirë, sepse ky ishte qëllimi im. Kjo nuk është bota e burrave dhe e grave. Kjo është bota jonë dhe ne duhet ta ndajmë atë me respekt. Por unë do të qëndroj për veten time dhe do t’ju them nëse ndjej se e keni kaluar kufirin,” tha ajo.

Comments are closed.