Take a fresh look at your lifestyle.

Përdhunoi dhe vrau mbesën e ish-partneres që e braktisi, 74-vjeçari dënohet me 25 vjet burg në Angli – Lajmet e funditPërdhunoi dhe vrau mbesën e ish-partneres që e braktisi, 74-vjeçari dënohet me 25 vjet burg në Angli


Bota
January 13, 2023 – 23:26

Një burrë është dënuar me burgim të përjetshëm për përdhunimin dhe vrasjen e një vajze pothuajse 50 vjet më parë. Dennis McGrory, 75 vjeç, ishte 28 vjeç kur sulmoi seksualisht, theri dhe mbyti 15-vjeçaren Jacqui Montgomery në Islington, në veri të Londrës, në vitin 1975.


Ai u gjykua me prova rrethanore në vitin 1976, por u lirua nga vrasja. McGrory u gjykua përsëri pasi tamponat nga trupi i adoleshentit rezultuan se ishin një përputhshmëri e ADN-së një në një miliard me të.


Trupi i Jacqui u gjet nga babai i saj, Robert Montgomery, në dhomën e ndenjes së shtëpisë së tyre në Offord Road më 2 qershor 1975.


Ajo kishte pësuar plagë vdekjeprurëse me thikë dhe trauma me forcë të mprehtë në fytyrën e saj dhe ishte mbytur me përkuljen e një hekuri. /abcnews


Comments are closed.