Take a fresh look at your lifestyle.

Petkoviqi thotë se u ndalua që t’i vizitojë dy të plagosurit, i drejton një pyetje Lajçakut – Lajmet e funditPetkoviqi thotë se u ndalua që t’i vizitojë dy të plagosurit, i drejton një pyetje Lajçakut
Drejtori i ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq ka thënë se ka kërkuar që sonte t’i vizitojë në spitalin e Graçanicës dy të plagosurit në Shtërpcë, por kjo gjë nuk i është lejuar.


Për këtë pamundësi që t’i vizitojë dy të rinjtë, ai e ka fajësuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.


Në fund, ai i ka shtruar një pyetje emisarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.


“Sonte, Kurti ma ndaloi që t’i vizitojë serbët e lënduar, Milloshin dhe Stefanin në spitalin e Graçanicës. Përkundër se kërkova që të më lejohet vizita e të plagosurve, hasa në një bllokadë. Askush s’mund ta fshehë të vërtetën për vuajtjen e fëmijëve tanë! A janë ata pasuri evropiane?”, ka shkruar Petkoviq duke etiketuar në Twitter edhe llogarinë e Lajçak. /express


Comments are closed.