Take a fresh look at your lifestyle.

Rice i lidhur me Chelsean dhe Man Utd do të shitet nga West Hami – Lajmet e funditRice i lidhur me Chelsean dhe Man Utd do të shitet nga West Hami


Sport
December 25, 2022 – 16:06

Lajmet e Fundit nga Sporti

Declan Rice nuk do të nënshkruajë një kontratë të re me West Hamin, me klubin të përgatitur për të shitur në verë mes interesimit nga Chelseat dhe Manchester Unitedit.


Sipas “The Athletic”, mesfushori anglez është gati të shkojë të ndjekë ëndrrën e tij për të luajtur në Ligën e Kampionëve, me tre oferta për kushte të reja.


Marrëveshja aktuale e Rices do të skadojë në vitin 2024 dhe përfshin opsionin e një zgjatjeje 12-mujore përtej kësaj pike, por Hammers thuhet se kanë pranuar që një shitje do të duhet të sanksionohet verën e ardhshme në mënyrë që të maksimizohet vlera në çdo marrëveshje.


West Ham nuk ka ndërmend të shkarkojë Rice në janar dhe 23-vjeçari nuk do të kërkojë ta detyrojë këtë çështje duke dorëzuar një kërkesë për transferim, por ndarja e rrugëve tani konsiderohet të jetë e pashmangshme.


Chelsea, Manchester Unitedi dhe Manchester City janë vlerësuar të gjithë me një interes për Ricen, i cili është kapiten në West Ham. /Zeri.info


Comments are closed.