Take a fresh look at your lifestyle.

Shlyhen të gjitha borxhet, Gjilani nesër fillon fazën përgatitore – Lajmet e funditShlyhen të gjitha borxhet, Gjilani nesër fillon fazën përgatitore


Sport
January 10, 2023 – 18:30

Lajmet e fundit nga Sporti

Pas një kohe të gjatë në krizë financiare, futbollistët e Gjilanit kanë marrë pagat.


Me fillim nga ora 14:00 futbollistët me staf së bashku me kryesinë e klubit kanë mbajtur një mbledhje.


E aty është biseduar për të ardhmen e klubit, ku gjatë ditës së sotme futbollistët kanë marrë pagat që i kishin brenda.


Tanimë çdo futbollistë i Gjilanit është shlyer dhe klubi nuk ka asnjë detyrim ndaj tyre.


Gjatë ditës së nesërme pritet të nisë faza përgatitore në Gjilan, ku pritet ta udhëheq trajneri Zekirija Ramadani.


Largimet e vetme janë Augustin Torasa dhe Fabjan Beqja që kishin dalë të lirë pas ankesave në FIFA. /GazetaOlle/


Comments are closed.