Take a fresh look at your lifestyle.

Tabela e Superligës pas xhiros së 26-të – Lajmet e funditTabela e Superligës pas xhiros së 26-të


Sport
March 19, 2023 – 16:22

Me tri ndeshjet e zhvilluara sot në Gjilan, Mitrovicë e Ferizaj, është përmbyllur edhe java e 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.


Drita dhe Ballkani vazhdojnë garën e ashpër për titull të kampionit. Gjilanasit dhe kampionët në fuqi i ndajnë vetëm një pikë.


Gjilani është i treti me 40 pikë. Prishtina zë vendin e katërt me 35 pikë, vetëm gjashtë larg zonës së kuqe.


Trepça ’89 me 29 pikë, Ferizaj me 28 dhe Drenica me 23 pikë përmbyllin renditjen tabelore në tri pozitat e fundit.Image

Comments are closed.