Take a fresh look at your lifestyle.

Ambasadori Hovenier uron Kosovën për fitoren ndaj Qipros – Lajmet e funditAmbasadori Hovenier uron Kosovën për fitoren ndaj Qipros


Sport
September 27, 2022 – 23:34

Lajmet e Fundit nga Sporti

Ambasadori amerikan në Kosovë Jeff Hovenier, përmes një shkrimi në Twiter, e ka komentuar ndeshjen e sotme në futboll në mes kombëtares Kosovës dhe Qipros, deri sa rezultati ishte 4 me 0.


“Tifo për Kosovën. Deri më tani është duke shkuar mirë”, ka shkruar Ambasadori Jeff Hovenier.


Rooting for Kosovo. Going well so far. pic.twitter.com/msjCUQAufR

— Ambassador Jeff Hovenier (@USAmbKosovo) September 27, 2022

Kosova e ka mbyllur me fitoren edicionin 2022/23 në Ligën e Kombeve. Pavarësisht se synimet ishin të mëdha, Kosova nuk regjistroi rezultate të kënaqshme dhe kështu nuk ia doli të promovohet për në Ligën B.


Ambasadori Hovenier e përgëzoi Kosovën pas fitores 5:1 ndaj Qipros.


Congratulations! pic.twitter.com/qKtkT7wsRZ

— Ambassador Jeff Hovenier (@USAmbKosovo) September 27, 2022


Comments are closed.