Take a fresh look at your lifestyle.

Ancelotti i përgjigjet spekulimeve të reja për transferimin e Mbappes në Real Madrid – Lajmet e funditAncelotti i përgjigjet spekulimeve të reja për transferimin e Mbappes në Real Madrid


Sport
September 13, 2022 – 17:21

Lajmet e Fundit nga Sporti

Carlo Ancelotti ka hedhur poshtë pretendimet e reja se Kylian Mbappe mund t’i bashkohet Real Madridit, duke këmbëngulur se ai është i përqendruar në forcat e tij sulmuese në formë.


Për pjesën më të madhe të sezonit 2021-22, dukej sikur francezi do të kalonte në “Santiago Bernabeu”.


Megjithatë, ai vendosi të qëndrojë në Paris, duke nënshkruar një kontratë dyvjeçare me opsionin e një viti tjetër.


Kjo marrëveshje e re thuhet se është më e shkurtër nga sa mendohej më parë, dhe Ancelotti është pyetur nëse dyert e Madridit janë ende të hapura për fituesin e Kupës së Botës.


Ai u përgjigj në një konferencë për shtyp: “Unë heq dorë! Dorëzohem me këtë pyetje! Të them të drejtën, ne jemi të emocionuar për sulmuesit që kemi, mbi të gjitha të rinjtë.”


“Karim [Benzema] na emocionon shumë, por kur një lojtar i ri vjen, është edhe më emocionuese. Ajo që po bëjnë Vinicius [Junior] dhe Rodrygo është shumë emocionuese. Ne nuk po mendojmë për askënd tjetër tani, nuk ka dyshim. Ne jemi të përqendruar dhe lojtarët po ashtu.”


Mbappe ka treguar vetë se një kalim i mundshëm në kryeqytetin spanjoll mbetet në mendjen e tij, pasi ai i tha së fundmi New York Times: “Asnjëherë nuk e dini se çfarë do të ndodhë. Nuk kam qenë kurrë atje, por duket sikur është shtëpia ime apo diçka tjetër.” /Zeri.info


Comments are closed.