Take a fresh look at your lifestyle.

Arsenali cilësohet si pretendent për titull të Premier Ligës nga Wengeri, pasi ish-trajneri këmbëngul se skuadra e Artetës nuk ka dobësi – Lajmet e funditArsenali cilësohet si pretendent për titull të Premier Ligës nga Wengeri, pasi ish-trajneri këmbëngul se skuadra e Artetës nuk ka dobësi


Sport
September 14, 2022 – 11:37

Lajmet e fundit nga sporti

Arsenali mund të sfidojë për titullin e Premierligës, sipas Arsene Wengerit, i cili nuk sheh asnjë dobësi në skuadrën e Mikel Artetës.


Ish-trajneri i Arsenalit ishte i impresionuar me biznesin veror të klubit dhe mendon se ata tani janë më se të aftë për t’u rikthyer në Ligën e Kampionëve – por nuk sheh asnjë arsye pse ata nuk mund të luftojnë gjithashtu për titullin e tyre të parë të Premier ligës që nga viti 2003-04.


“Unë do të thoja se ata po lëvizin në drejtimin e duhur. Sinqerisht mendoj se nuk ka pozitë të dobët në ekip… ata janë lojtarë të rinj, premtues dhe kanë blerë mirë këtë vit”, tha Wenger në një promovim ngjarje për librin e ri të ish-zëvendëskryetarit të Arsenalit, David Dein, të titulluar “Calling The Shots”.


“Ne ishim në top katërshe dhe pse jo përsëri? Ju nuk mund të përjashtoni as faktin që ata mund të luftojnë për titullin dhe shpresojmë se ata mund ta bëjnë këtë”, shtoi Wengeri. /Zeri.info


Comments are closed.