Take a fresh look at your lifestyle.

Dyshime për marrje me prostitucion, arrestohen pesë persona në Prizren – Lajmet e funditDyshime për marrje me prostitucion, arrestohen pesë persona në Prizren
Pesë persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Marrje me prostitucion”.


Policia ka bërë të ditur se pas një pune hetimore ka arrestuar pesë personat e dyshuar se kanë kryer veprën e lartcekur, ndërsa me urdhër të Gjykatës Themelore janë liruar.


“Prizren, 05.07.2022. Pas një pune operativo – hetimore, më 17.01.2023 janë arrestuar dhe intervistuar pesë të dyshuar meshkuj kosovarë, për shkak të dyshimit të arsyeshëm për kryerjen e veprës së lartcekur. Pas intervistimit, personat e dyshuar me vendim të Gjykatës Themelore janë liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e plotë të Policisë. /Zëri


Comments are closed.