Take a fresh look at your lifestyle.

Formacionet zyrtare: Drita – Gjilani dhe Prishtina – Malisheva – Lajmet e funditFormacionet zyrtare: Drita – Gjilani dhe Prishtina – Malisheva


Sport
September 14, 2022 – 14:27

Lajmet e fundit nga sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të dy ndeshjeve që janë për t’u zhvilluar sot (e mërkurë) në kuadër të xhiros së shtatë në Albi Mall Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info.


Vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar është në Gjilan, ku luhet derbi më i madh lokal mes Dritës dhe Gjilanit.


Aktualisht, Gjilani është lider në tabelë me 14 pikë dhe Dritën si e dyta me 11 pikë, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.


Ndeshja tjetër e ditës së sotme do të zhvillohet mes Prishtinës dhe Malishevës në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, pasi kryeqytetasit e kanë të suspenduar fushën e tyre.


Të dyja ndeshjet fillojnë nga ora 15:00, teksa tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare.


Drita: Gjilani:


Dhe


Prishtina:Malisheva: pas pak


/Zeri.info


Comments are closed.