Take a fresh look at your lifestyle.

Formacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, startojnë Xhaka e Shaqiri – Lajmet e funditFormacionet zyrtare: Portugali – Zvicër, startojnë Xhaka e Shaqiri
Lajmet e Fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali – Zvicër, në kuadër të fazes së eliminimit direkt në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.


Zvicra e Xherdan Shaqirit dhe e Granit Xhakës ka përballen kombëtaren portugeze, ndeshje kjo që fillon nga ora 20:00 në stadiumin “Lusail”.


Fituesi i kësaj sfidë do të takohet me Marokun, që pak minuta më pare arriti ta eliminojë Spanjën pas ekzekutimit të penalltive.


Tashmë gjithçka është gati ku janë publikuar edhe formacionet zyrtare.


Dy futbollistë me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka e nisin ndeshjen titullar për Zvicrën, teksa te Portugalia Ronaldo mbetet në stol. /Zeri.info


Formacionet zyrtare:Image

 


Comments are closed.