Take a fresh look at your lifestyle.

Pesë të vdekur, mes tyre tre fëmijë, gjenden në një shtëpi në Maryland të SHBA-së – Lajmet e fundit



Pesë të vdekur, mes tyre tre fëmijë, gjenden në një shtëpi në Maryland të SHBA-së


Bota
September 09, 2022 – 23:01

Një burrë, një grua dhe tre fëmijë u gjetën të vdekur të premten në mëngjes në një shtëpi në Elk Mills, tha Zyra e Sherifit të Cecil County në shtetin amerikan të Maryland.


Policët iu përgjigjën në orën 9:20 të mëngjesit në një shtëpi pranë Gjykatës së Hebronit pasi një burrë i tha 911 se tre fëmijë dhe një grua ishin qëlluar dhe vrarë.


Zyrtarët thanë se telefonata ishte “shumë e shkurtër” dhe se burri e mbylli telefonin. Thirrjet e shumta në banesë mbetën pa përgjigje. Një kod i verdhë u aktivizua për katër shkolla aty pranë, gjë që është një gjendje e rritur ndërgjegjësimi, raporton cbsnews.


Pas arritjes, deputetët gjetën një burrë të vrarë në një garazh të shkëputur me një pistoletë gjysmë automatike pranë tij, thanë zyrtarët. Më pas policët hynë në shtëpi, ku gjetën gruan të qëlluar në katin e parë dhe tre fëmijët qëlluan lart.


Të gjithë viktimat u shpallën të vdekur në vendngjarje.


Viktimat mbeten të paidentifikuar pasi policia nuk ka qenë në gjendje të njoftojë të afërmit e burrit. Një zyrtar tha se fëmijët ishin në klasën e 5-të, të 7-të dhe të 8-të.



Animal control is bringing out a dog from the crime scene in Cecil County where 5 bodies were found @wjz pic.twitter.com/AA6B7mcWhO


— Mike Hellgren (@HellgrenWJZ) September 9, 2022

Zyra e sherifit tha se nuk gjetën histori të thirrjeve në rezidencë. Në banesë është ekzekutuar një urdhër kontrolli dhe sekuestrimi dhe po vijojnë hetimet. 



Comments are closed.