Take a fresh look at your lifestyle.

Rrëzohet aeroplani në Kaliforni, dy të vdekur [video] – Lajmet e funditRrëzohet aeroplani në Kaliforni, dy të vdekur


Bota
December 24, 2022 – 09:51

Një avion privat Cessna 150 është rrëzuar në një plazh në Kaliforni duke shkaktuar 2 viktima. Bëhet fjalë për  ish-kryebashkiakun e Santa Monica, Rex Minter dhe pilotin.


Aksidenti ndodhi vonë të enjten pasdite (me orën lokale) në plazhin Santa Monica, ku në atë moment ndodheshin disa vizitorë. Një zëdhënës i Administratës Federale të Aviacionit (FAA) tha se piloti raportoi për probleme në motro pas ngritjes nga aeroporti Santa Monica.


Plazhi Santa Monica është një atraksion turistik, me 9 milionë vizitorë çdo vit. /abcnewsVideo of that plane crash in Santa Monica pic.twitter.com/PSUn15b304


— Downtown LA Scanner (@DowntownLAScan) December 23, 2022

Comments are closed.