Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Tag

shtator

Ngjarjet e datës 25 shtator

Federata e Atletikës e Kosovës dhe Departamenti i Sporteve organizojnë maratonën “Prishtina 2022”. (Nisja nga Teatri Kombëtar Prishtinë, ora 09:00) Mbahet dita e dytë e Klinikës për Trajnerë të basketbollit, organizuar nga Shoqata…

Ngjarjet e datës 24 shtator

Partia Demokratike e Kosovës, mban Konventën Programore të Gruas Demokratike të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 10:00) Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrat Elbert Krasniqi, Hekuran Murati, Artane…

Ngjarjet e datës 22 shtator

Komisioni për Legjislacion cakton datën për intervistimin e kandidatëve për anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 09:00) Komisioni për Arsim shqyrton në parim Projektligjin për Antidopingun.…

Ngjarjet e datës 21 shtator

Kryetarja e Dhomave të Specializuara Ekaterina Trendafilova do të mbajë aktivitet të Programit për Komunikim dhe Ndërgjegjësim. (Online, ora 10:00) Komisioni për të Drejtat e Njeriut mban diskutim mbi trajtimin e rasteve të dhunës në…

Ngjarjet e datës 19 shtator

Organizata gjermane Education Unlimited organizon Kampin Veror 2022. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti. (Gjimnazi “Loyola” Prizren, ora 08:45) Zyra për Qeverisje të Mirë – Zyra e Kryeministrit mban konferencën “Strategjia për…

Ngjarjet e datës 16 shtator

Në Kazermën e FSK-së, “Adem Jashari”, në Prishtinë,  do të mbahet ceremonia e betimit të kadetëve të rinj të FSK-së. (Ora 10:00) Zyra e BE në Kosovë organizon aktivitet për pastrimin e Liqenit të Badovcit (Liqeni i Badovcit, ora 10:00)…

Ngjarjet e datës 15 shtator

Prokurori i rastit Salih Mustafa – deklaratat përmbyllëse. (Hagë, ora 09:30-17:30) Kuvendi i Kosovës mban seancën e parë në sesionin vjeshtor. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Kuvendi shënon Ditën e Demokracisë. Fjalime: Glauk…

​Ngjarjet e datës 13 shtator

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Këshillin Grevist të BSPK-së. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 08:00) Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, do të presë në takim presidenten e Hungarisë Katalin Novak.…