Take a fresh look at your lifestyle.

Gjashtë lojtarët që PSG-ja mund t’i transferojë në janar – Lajmet e funditGjashtë lojtarët që PSG-ja mund t’i transferojë në janar


Sport
December 28, 2022 – 13:12

Lajmet e fundit nga Sporti

Megjithëse PSG-ja është më e përqendruar në lidhjen e një prej yjeve të tyre aktualë, ata ende mund të hyjnë në treg këtë dimër.


Për Paris Saint-Germainin këtë dimër, të gjitha bisedat rrethojnë Lionel Messin kur bëhet fjalë për të siguruar nënshkrimin e një lojtari, në vend që të shtojë fytyra të reja në skuadër në “Parc des Princes”.


PSG po synon ta mbajë legjendën argjentinase për të paktën një sezon tjetër, me kontratën e tij aktuale që do të skadojë këtë verë, dhe sigurimi që marrëveshja të bëhet do të jetë fokusi i tyre këtë janar.


Megjithatë, kjo nuk do të thotë se i gjithë biznesi i transferimit të PSG-së do të vihet në pritje.


Si një nga klubet më të pasura në botë, ata kanë licencën për të blerë pothuajse çdo lojtar në çdo kohë.


Trajneri, Christophe Galtier padyshim që ka ende zona për të mbushur skuadrën, dhe nëse një emër i madh vjen në dispozicion, atëherë mund të vini bast se kampionët francezë do të përfshihen në betejën për t’i nënshkruar ata.


Pra, cilët janë lojtarët më të prirur për t’iu bashkuar PSG-së këtë janar? “GOAL” ka renditur një listë prej gjashtë futbollistësh ku mund të transferohen te PSG-ja.


Gabriel Martinelli (Arsenal)Image

Milan Skriniar (Inter Milan)Image

Youssoufa Moukoko (Dortmund)Image

Joao Felix (Atletico Madrid)Image

Marco Asensio (Real Madrid)Image

Vitor Roque (Athletico Paranaense). /Zeri.infoImage

Comments are closed.