Take a fresh look at your lifestyle.

Formacionet zyrtare: Ballkani – Gjilani – Lajmet e funditFormacionet zyrtare: Ballkani - Gjilani


Sport
October 02, 2022 – 12:24

Lajmet e Fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin në mes Ballkanit dhe Gjilanit.


Ballkani janë nikoqir të Gjilanit në ndeshjen e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës.


Kjo është një përballje në mes dy skuadrave pretendente për titull, andaj cilësohet si kryendeshja e javës në futbollin vendor.


Në formë më të mirë aktualisht janë ekipi nga Suhareka, pasi në gjashtë ndeshje kanë pesë fitore dhe një humbje.


Gjilani ka katër fitore, dy barazime dhe dy humbje, në këtë edicion të ri të Superligës.


Ndeshja fillon në orën 13:00.


Ballkani: Frashëri, Thaqi, Dellova, Jashanica, Sinani, Thaqi, Emërllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani


Gjilani: Koliçi, Islami, Jashari, Krivanjeva, Prekazi, Beqja, Musolli, Dabiqaj, Cale, Zabërgja, Solomon.


Comments are closed.