Take a fresh look at your lifestyle.

Osmani falënderon treshen evropiane që mbështetë popullin e Kosovës për vizat – Lajmet e funditOsmani falënderon treshen evropiane që mbështetë popullin e Kosovës për vizat
Presidentja e vendit Vjosa Osmani-Sadriu përmes një postimi në Twitter ka falënderuar Gjermaninë, Francën dhe Poloninë për angazhimin e demonstruar në shërbim të liberalizimit të vizave për Kosovën.


“Falënderim të madh për Gjermaninë, Francën dhe Poloninë për angazhimin e tyre të vendosur për liberalizim të vizave për popullin e Kosovës”, ka shkruar Osmani, raporton Zeri.info.


“Ky proces i vonuar është vendosur prapë në rrugën e duhur përmes punës së palodhshme dhe agjendës së qartë të institucioneve të Kosovës dhe mbështetjes së aleatëve tanë”, ka shkruar Osmani. /Zëri


Comments are closed.