Take a fresh look at your lifestyle.
Browsing Tag

Mars

Ngjarjet e datës 16 mars

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit nënshkruan memorandum me Universitetin e Prishtinës. (MKRS, ora 10:00) Hapet Panairi Ndërkombëtar i Turizmit – Kosova 2023 (KIFT) i cili do të mbahet nga data 16-18 Mars.( Salla“1 Tetori”,…

Ngjarjet e datës 14 mars

Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) organizon edicionin e dhjetë të Javës së Gruas, me temën kryesore “Barabarësia: Parakusht për Ripërtëritje të Demokracisë”. Në konferencën hyrëse, nga një fjalë do ta mbajnë edhe presidentja Vjosa Osmani…

Ngjarjet e datës 13 mars

Ministria e Ekonomisë dhe Universiteti “Columbia” në New York do të nënshkruajnë memorandum të bashkëpunimit, përmes të cilit Universiteti do të mbështesë Ministrinë drejt zbatimit të suksesshëm të Strategjisë së Energjisë përmes…

Ngjarjet e datës 9 mars

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve për racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të Agjencive Ekzekutive, me raport amendamente të…

​Ngjarjet e datës eight mars

Mbahet mbledhja e Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 10:00) Komuna e Prishtinës organizon hapjen e Qendrës “Klasat…

Ngjarjet e datës 6 mars

Ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat e Kosovës i kushtohet “Epopesë së UÇK-së”. Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan, për të shënuar 10 vjetorin e themelimit të tij, hap ekspozitën me fotografi të aktiviteteve të ndryshme, që…

Ngjarjet e datës 5 mars

Me rastin e shënimit të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, bën homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. (Ora 10:00) Kuvendet komunale mbajnë seanca solemne në 25-vjetorin e Epopesë së…

Ngjarjet e datës 2 mars

Mbledhja e komisionit i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese, ku pritet të merret vendim për publikimin e thirrjes publike për zgjedhjen një gjyqtari në Gjykatën Kushtetuese të Republikës së Kosovës.…

Ngjarjet e datës 1 mars

Me rastin e shënimit të 1 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës, zyrtarë të HENDIKOS-it vizitojnë presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe zyrtarë të komunës së…